Alkohol na weselu

Alkohol na weselu

Na każdym forum dotyczącym tematyki ślubno-weselnej pojawiają się pytania dotyczące alkoholi. Najważniejsze pytania to ile i jakie alkohole wybrać – w końcu przeznacza się na to niemałą część budżetu. 

Najpopularniejsza jest oczywiście wódka – najczęściej liczy się ok. 0,5 l. na osobę (razem z poprawinami). Do tego należy doliczyć butelki rozdawane jako nagrody w konkursach, czy dla osób na bramach – kolejne 20. Wódka powinna być serwowana schłodzona – najlepiej w kubełkach z lodem (warto się o nie dowiadywać już na etapie rezerwowania sali weselnej).

Czystą wódkę podajemy w kieliszkach bez nóżki, o pojemności od 25 do 60 ml. Jeśli macie możliwość wyboru zdecydujcie się na mniejsze kieliszki. Panie obecne na weselu będą Wam wdzięczne!

Jaką wódkę weselną wybrać?

Przede wszystkim dobrą gatunkowo, sprawdzoną i z pewnego źródła. Nie jest dobrym pomysłem oszczędzanie na jakości alkoholu. Goście z pewnością to docenią.

Coraz większą popularnością cieszą się domowej roboty nalewki – jeśli zamierzacie je podać na przyjęciu, powinniście ustalić to z właścicielem lokalu. Jest to alkohol bez akcyzy i gospodarz domu weselnego może nie zgodzić się na jego serwowanie. Nalewki i alkohole gatunkowe podajemy w temperaturze pokojowej, w kieliszkach na nóżce.

Jakie wino podawać podczas wesela?

Dzisiaj już na prawie każdym weselu obecne jest wino. Jeśli planujecie je kupić, powinniście liczyć 0,35 l. na osobę, w proporcjach pół na pół wino białe i czerwone (białe można zastąpić różowym). Zdecydowanie polecamy wina półwytrawne bądź wytrawne. Wina słodkie wzmagają złe samopoczucie następnego dnia. Jeśli sami zaopatrujecie się w alkohol, znajdźcie osobę, która będzie za niego odpowiedzialna podczas przyjęcia.

Nalewki, alkohole gatunkowe, wino itp. najlepiej postawić na osobnym stoliku tworzącym minibarek. Należy tam także umieścić kieliszki i szklanki, lód, soki i inne akcesoria do sporządzania drinków. Pamiętajcie, że inne rodzaje alkoholu nie schodzą tak szybko  podczas przyjęcia – po jednej butelce z kilku różnorodnych trunków w zupełności wystarczy.

Szampan na powitanie gości

Tradycyjnie po wejściu do sali weselnej gości wita się lampką szampana. Najczęściej jest to wliczone w cenę menu weselnego – jeśli jednak musicie dostarczyć szampana sami, liczcie ok. 7 osób na butelkę alkoholu. Pamiętajcie również, że obok szampana powinien się pojawić jego bezalkoholowy odpowiednik (np. sok winogronowy) – dla osób które nie piją alkoholu. Takie kieliszki można oznaczyć poprzez wrzucenie do nich owocu winogrona lub maliny.

Open bar lub barman na weselu

Kosztowniejszą, ale ciekawą opcją jest wynajęcie barmana. Jest to też specjalna atrakcja, bo najczęściej robienie drinków przez barmanów to fantastyczne show! Jeśli alkohol na Waszym  przyjęciu wliczony jest w cenę wesela, ustalcie z właścicielem jakie rodzaje alkoholu będą podawane. W bardziej luksusowej opcji możecie poprosić o otwarcie drink baru dla swoich gości – płacicie wtedy za wypity przez nich alkohol.

Para młoda bezwzględnie powinna ograniczyć spożywanie alkoholu na własnym weselu. Wypijanie kolejki po każdym toaście może skończyć się katastrofą. Przygotowywaliście się do tego dnia bardzo długo –  zróbcie więc wszystko, żeby był idealny aż do samego końca!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :